05/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Do Southamptonu se silným týmem

Sir Alex Ferguson na tiskové konferenci uvedl, že do sobotního pohárového zápasu se Southamptonem hodlá nasadit silné mužstvo i přes to, že někteří hráči z prvního týmu k dispozici nebudou.


Manažer Red Devils rozhodně nechce podcenit tento zápas a postoupit v FA Cupu do dalšího kola. Je tak otázkou, jakou sestavu pro tento duel nakonec zvolí. Edwin van der Sar, který tento týden oznámil, že po sezóně skončí, dostal přes víkend volno. Patrice Evra hrát také nebude, důvodem je úmrtí v rodině. Ani Rafael da Silva s týmem k pohárovému duelu neodcestuje, protože v úterním zápase s Blackpoolem utrpěl otřes mozku. Jeho stav je již dobrý, ale víkendový a možná i další zápas s Aston Villou raději vynechá a bude odpočívat. Michael Carrick se zotavuje ze zranění kotníku, které mu způsobil nešetrným zákrokem Alexandr Hleb v zápase United s Birminghamem City. Jeho start proti Southamptonu je nejistý, ale pokud by během dnešního tréninku cítil, že je vše v pořádku, mohl by být připraven nastoupit.


„Michael dnes bude normálně trénovat a já doufám, že bude vše v pořádku a zítra jej budu moct využít,“ řekl Sir Alex novinářům na předzápasové tiskové konferenci.


„Duel s Blackpoolem byl pro nás náročný. Někteří hráči utrpěli lehčí zranění a pohmožděniny a toto utkání nás stálo také hodně fyzických sil. Ale máme široký kádr a na zítra budeme moci nasadit opět silný tým, což bude potřeba, protože to nebude jednoduchý zápas. To ostatně venkovní utkání nejsou nikdy natož ty pohárové.“


„Byl jsem se osobně podívat na utkání mezi Southamptonem a Oldhamem začátkem tohoto měsíce (zápas se měl hrát 8. ledna, ale byl odložen a hrál se 11. ledna), který skončil výhrou hostujícího Southamptonu 6:0. Oni mají letos dobrou sezónu. Hrají dobrý fotbal a jsem si jistý, že to také zítra předvedou.“


Sir Alex se rovněž bude muset rozhodnout, kdo se pro tento match postaví mezi tři tyče. Zda to tedy bude nejnovější posila Anders Lindegaard, který by si tak odbyl svůj očekávaný debut v prvním týmu Red Devils anebo jestli nastoupí Tomasz Kuszczak. Jejich šance jsou zhruba vyrovnané.


„Je tu určitá možnost, že by si Anders mohl zítra zachytat,“ potvrdil Ferguson. „On i Tomasz s námi určitě pojedou,“ zakončil rozhovor otevřenou otázkou Sir Alex Ferguson.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!