30/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Potvrzeno: Van der Sar po sezoně ukončí kariéru

Edwin Van der Sar potvrdil, že na konci sezony ukončí svojí profesionální brankářskou kariéru a bude se více věnovat rodině.


Delší dobu se už spekulovalo o tom, že holandský fotbalový brankář po sezoně pověsí rukavice na hřebík. Nyní to potvrdil sám brankář. Nejedná se ale o žádné překvapivé rozhodnutí, i sám manažer United Sir Alex Ferguson předpokládal, že tato sezona je pro 40letého brankáře poslední.


Manažer Rudých ďáblů rovněž zamýšlel, že Van der Sara po ukončení kariéry zaměstná v trenérském týmu brankářů, Van der Sar si chce ale od fotbalu odpočinout a více se věnovat své rodině.


„Nemůžu říct přesně čas, kdy jsem se rozhodl učinit toto rozhodnutí. Ale řekněme, že jsem si s touto myšlenkou začínal pohrávat, když moje manželka Anne-Marie utrpěla mozkovou mrtvici. Musela bojovat, aby se z toho dostala. Rozhodli jsme se, že ještě jednu sezonu zůstaneme v Anglii a tak jsem zůstal v Manchesteru United,“ řekl Van der Sar.


„V průběhu této sezony jsem začal o ukončení sezony uvažovat čím dál tím víc intenzivněji. Neptejte se mě, jak nebo proč, ale najednou to přišlo. Nyní přišel čas, abych se více věnoval své rodině. Nikdy si nestěžovali, vždy mě podporovali, ale přesto si máme všichni hodně co vracet.“


Bývalý reprezentační brankář ale trvá na tom, že jeho věk v tom nehraje žádnou roli. On sám se i ve 40ti letech cítí svěží a s chutí do hry.


„Věk nehrál žádnou roli. Je mi sice 40 let, ale pořád se cítím fit.“


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!