28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Sir Alex Ferguson k utkání s Blackpoolem

Sir Alex Ferguson byl spokojen s odpovědí svých svěřenců na špatný první poločas na Bloomfield Road a poukazuje na to, že Manchester United se nikdy nevzdává.


Manchester United ve včerejší dohrávce Premier League zavítal na půdu Blackpoolu a po prvním poločase prohrával po velmi špatném výkonu 2:0. Ve druhém poločase jsme ale mohli vidět naprosto odlišný tým Rudých ďáblů, který se nakonec mohl po třech vstřelených brankách radovat z vítězství 3:2.


„Musím říct, že tento klub to má prostě v povaze. Nikdy se nevzdáváme. V prvním poločase jsme dostali za vyučenou. Musím říct, že první poločas byl z naší strany otřesný. Nevytvořili jsme si vůbec žádnou šanci. Ale věděl jsem, že ještě není konec zápasu,“ řekl Sir Alex Ferguson.


„O přestávce jsme udělali změnu a Ryan Giggs přinesl velké oživení. Začali jsme pronikat do jejich šestnáctky, začali jsme hrát naší hru a na konci zápasu jsme si zasloužili vyhrát. V takových situací víme, že můžeme něco vymyslet. Potřebovali jsme ale něco změnit, první půle nebyla vůbec dobrá. Ale nevzdali jsme se, hráli jsme náš fotbal, měli jsme šance a za to jsme byli odměněni“.


„Na konci zápasu je nejdůležitější výsledek. V sezoně odehrajete zápasy, jako byl ten dnešní. Příště se nám možná takový obrat nepodaří, ale vždy se o to pokusíme. V druhém poločase jsme byli jednoznačně lepší. Nevím, proč to takhle nešlo už v prvním poločase. Možná jsme si tolik nevěřili, ale pak už jsme byli vidět po celém hřišti. V prvním poločase jsme nehráli s takovým nasazením. Museli jsme zapnout a ukázali jsme, že máme dobrý tým“.


Manchesteru United v utkání pomohli výraznou měrou střídající hráči. Ryan Giggs vytvářel pro své spoluhráče plno šancí a bylo jej neustále vidět, zatímco Javier Hernandéz vstřelil vyrovnávající branku.


„Chicharitova rychlost a načasování je fantastické. Lavička Blackpoolu a fanoušci domácího týmu si mysleli, že se při vyrovnávající brance jednalo o ofsajd, ale to není pravda. V tomhle je naprosto úžasný. V utkání mohl vstřelit klidně čtyři branky. Měl dvě skvělé hlavičky a jednou byl sám před brankářem. Má skvělý čich na výběr místa. Byl pro nás velkým přínosem“.


O vítězství Manchesteru United se ale nakonec zasloužil Dimitar Berbatov, který v utkání vstřelil dvě branky. Celkem už v Premier League nastřílel 19 branek a upevnil si vedení v tabulce střelců.


„Má skvělou sezonu. Je to velký talent. Při třetí brance ukázal ohromnou soustředěnost. Křičel jsem na něj, ať to přihraje volnému Chicharitovi, ale on ne. Má velkou sebedůvěru a schopnosti udělat to, co při zakončení ukázal“.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!