Hodnotenie: Blackpool – Manchester United

Manchester United zvíťazil na pôde Blackpoolu po infarktovom závere 2:3.

Možno budú pri písaní tohto hodnotenia za mňa hovoriť emócie, ale nedokážem si pomôcť. To čo som dnes videl je niečo neuveriteľné. Už viem prečo fandím Manchestru United…pretože dokážu hrať do posledných síl a otočiť zápas vo svoj prospech. Keď mám pravdu povedať tak prvý polčas bol jedna veľká katastrofa, mal som chuť dať každému 4 a ísť spať, ale povedal som si, že ešte kúsok pozriem a spravil som to najlepšie čo som mohol.

Edwin van der Sar8 – Holandský veterán nás v prvom polčase skvele podržal, keď zneškodnil niekoľko nebezpečných striel a hlavne „svojráznu“ hlavičku Vidiča. V druhom polčase veľa práce nemal. Veru neviem si predstaviť, čo budeme robiť bez Edwina budúcu sezónu.

Rafael da Silva 8 – Mladučký Brazílčan nastúpil v základnej zostave po jedno zápasovej absencii. Môžem povedať, že bol najlepší z obrannej štvorice, útočil, bránil, bol proste všade. V 77. minúte odišiel z ihriska na nosidlách po strete s Harewoodom.

Chris Smalling, Nemanja Vidič7 – V prvom polčase si s Vidičom absolútne nerozumel a bolo to aj vidieť, avšak v druhom polčase sa obranná dvojica United zlepšila a nedovolila Blackpoolu skórovať. Hlavne Nemanja Vidič v posledných minútach v pokutovom území dominoval.

Patrice Evra 7 – Patrice odohral svoj štandard. Vzadu nebol najistejší, ale útok Blackpoolu do nedokázal zúžitkovať.  V útoku ako vždy nebezpečný.

Darren Fletcher7 – Škótsky kapitán nastúpil po dlhšej odmlke opäť v základnej zostave. V zápase mal defenzívnejšie úlohy a odviedol „špinavú“ robotu. Pripísal si dôležitú asistenciu na Berbu, po ktorej padol gól na 2:1.

Paul Scholes7 – Paul sa v zápase hľadal, možno to bolo tým, že celý tím hral veľké nič. Ale v druhom polčase to bol starý, dobrý Scholesy tak ako ho poznáme. Mal pár skvelých šancí na skórovanie, ale brankár Blackpoolu si s nimi vedel poradiť.

Darron Gibson4 – Stále sa snažím pochopiť čo robí Gibson v United, nie že by som Sirovi Alexovi neveril, ale posledné zápasy Gibson nehrá absolútne nič a určite si miesto v základnej zostave nezaslúži. Možno je to tým, že hľadá formu alebo je to niečím iným…Bol striedaný Giggsom.

Nani 7 – Neviem kde je ten Nani, ktorý dokázal v zápase skórovať a prihrať na dva góly s perfektne mierenými centrami. Posledné zápasy si všímam, že centre sú za nula bodov a o rohových kopoch sa radšej vyjadrovať nebudem. Pekným momentom bolo vysunutie Darenna.

Wayne Rooney 5 – Len dúfam, že Wazza sa čoskoro vráti a bude hrať to, čo hral v minulej sezóne.

Dimitar Berbatov9 – Keď už teraz niekto pochybuje o tom, že Berba nie je hodný United tak nie je potom normálny. Keď nefunguje záloha, nefunguje ani útok. Dnes sa to potvrdilo. Berba podal skvelý výkon hlavne v druhom polčase, keď znížil skóre na 2:1 a potom strelil víťazný gól na 2:3.

Subs:

Ryan Giggs – 9 – Pán neuveriteľný…

Anderson 7 – Nastúpil namiesto zraneného Rafaela ako striedajúci hráč a počínal si dobre, akurát by som mu vyčítal rýchlosť, ale to je asi tak všetko.

Javier „Chicharito“ Hernández8 –  Podľa môjho názoru asi jeden z najlepších transferov EPL. Perfektný žolík z lavičky. Hráč, ktorý sa vyžíva v ofsajdových pozíciách.  Určite si zaslúži nastúpiť namiesto Rooneyho nasledujúci zápas. Strelil kontaktný gól na 2:2.

Záver:

Rozmýšľal som koho vymenovať za MOTM, ale rozhodol som sa, že vyzdvihnem celý tím, ale asi najvýraznejšou osobnosťou tohto zápasu bol Ryan Giggs a Dimitar Berbatov. Giggs roztancoval obranu Blackpoolu a Berba zariadil dôležitý gól.