24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Rozhovor s Andersonem: Příští rok ukážu to nejlepší!

Anderson je zpět ve své nejlepší formě od návratu po vážném zranění kolene a chce pokračovat v podávání kvalitních výkonů i po zbytek sezóny 2010/11. On však říká, že bude ještě lepší, až se bude moct zúčastnit příští předsezónní přípravy …


Jsi spokojený se svou momentální formou?

Jo, jsem velmi šťastný. Nedávno se mi podařilo odehrát sedm zápasů v řadě, aniž bych odpočíval. Moje koleno ještě není úplně stoprocentně v pořádku, takže jsem se měl šanci ujistit, že to nesmím tolik přehánět. Ale tým mi v návratu pomohl. Cítím se znovu sebejistě. Hraju dobře a myslím si, že příští sezónu budu ještě lepší.


Co přesně ti dává takovou sebedůvěru?

Cítím se prostě dobře a věřím, že si svoji formu udržím. V létě mám plánu opravdu tvrdě pracovat. Začínám na sobě pociťovat, že jsem dlouho neměl kvalitní předsezónní přípravu, takže se na ni moc těším. Když se mi podaří dobře se připravit, jsem si jistý, že v příštím roce ukážu to nejlepší, co dovedu.


Kondice je samozřejmě velmi důležitá pro anglický fotbal …

Samozřejmě, že je to jedna z priorit, ale myslím, že je mnohem důležitější umět pracovat s míčem. Nemusíte běhat po celém hřišti – je mnohem lepší dobře přihrát z jedné části hřiště na druhou. Míč je rychlejší, než dokáže být hráč, takže byste měli udržovat fotbal jednoduchý a co nejvíce přihrávat. V Anglii si někdy lidé myslí, že pokud nechcete hodně běhat, nejste dobří. Ale já si myslím, že to je jeden z důvodů, proč se Anglii nedařilo na mistrovství světa – běhali zbytečně moc!


Jak moc jsi byl rád, když jsi podepsal novou smlouvu, která tě udrží v United do roku 2015?

Byl jsem velmi šťastný, protože tento klub je nejlepším místem pro mladé hráče. Už jsem vyhrál Ligu mistrů i Premier League, ale chci tyto trofeje znovu. Chci pomoci psát zde nové stránky historie. Dívám se, jako je Ryan Giggs a Paul Scholes a chci dělat to, co oni. Také bych chtěl poděkovat Bossovi za to, že mi věří a dal mi příležitost k tomu, abych zde zůstal dalších pět let. Chci zde zůstat až do doby těsně před fotbalovým důchodem a potom plánuji vrátit se do Brazílie a ukončit svou kariéru v Gremiu. To by pro mě bylo perfektní zakončení kariéry.


Někteří kritici tvrdí, že úroveň fotbalu v Anglii klesá …

S tím nesouhlasím. Je sice pravda, že Manchester United každým rokem skončí v horní části tabulky nebo až na vrcholu – a to se nezmění. Ale kluby jako Tottenham, Birmingham a Bolton jsou stále lepší. Před několika lety bychom při výletu do Boltonu očekávali výhru 4:0. Teď je to mnohem těžší a pro vítězství musíte pracovat mnohem tvrději. Hodně lidí si myslí, že španělská liga by měla jít za příklad té anglické. Jistě, Barcelona může každý týden vyhrát 7:0, ale nejezdí do míst jako je Birmingham, Fulham či Bolton. Nemůžete srovnávat dvě ligy: pro mě je anglický fotbal nejlepší na světě.


Měli by United být považování za favority na zisk titulu?

Rozhodně. Všichni jsme šťastní tím, jak se letošní situace vyvíjí. United jsou na vrcholu tabulky a máme navíc zápasy k dobru … jsme v úžasné pozici. Jsme rozhodně schopni titul získat. Vím, že občas nehrajeme dobře, ale pokud i přes špatný výkon vyhrajete zápas, pak jsou to alespoň podle mě dobré tři body. Je hezké hrát atraktivní fotbal, ale ještě lepší je vyhrávat zápasy.


Dozvěděli jsme se, že jsi pomohl Bébému usadit se v Anglii …

Jo, on u mě zůstal dva měsíce. Mohu vám říct, že opravdu hodně jí. Snědl všechno moje jídlo! [smích] Přesto to byl skvělý host. Je to pohodový kluk a hlavně vtipný. Když jsem přišel já do Anglie, Cristiano Ronaldo mi pomohl usadit se, a tak jsem chtěl to samé udělat pro Bébého.


Jiný tvůj portugalsky mluvící spoluhráč, Rafael, je nyní suspendován. Jak velká rána to pro tým je?

Je to obrovská ztráta. Rafael je velký hráč. A nejen on, stejně tak i jeho bratr Fabio. Není jednoduché opustit Brazílii v tak raném věku, ale oba si od příjezdu do Anglie vedli opravdu dobře. Za dva roky bude Rafael nejlepší pravý bek na světě. Dejte na má slova.Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!