Sir Alex chválí týmový výkon

Sir Alex Ferguson výrazně pochválil svůj tým za kolektivní výkon, díky kterému se United podařilo doslova zničit Birmingham výsledkem 5:0. Nejvíce branek však dal opět Dimitar Berbatov.

Bulharský útočník zaznamenal svůj třetí hattrick v sezóně 2010/11, ale stejně jako ostatní střelci zápasu, Nani a Giggs, si počínal velmi týmově od začátku až do závěrečného hvizdu. A nebyla to jen základní jedenáctka, která předvedla výtečný výkon – Sir Alex poslal například na hřiště Darrona Gibsona za zraněného Michaela Carricka a svou šanci dostali také Fabio s Owenem.

‘‘Myslím, že brzký gól v zápase může hodně pomoct,‘‘ řekl Boss pro MUTV.

‘‘Po vstřelení prvního gólu už ve druhé minutě jsme donutili soupeře otevřít hru. Museli se stavu přizpůsobit, a to nám velmi pomohlo. V poločase bylo skóre skvělé a já jsem si díky tomu mohl dovolit pošetřit Evru a poslal jsem za něj do hry Fabia. Dále jsem stáhnul Ryana Giggse, protože v úterý hrajeme velký zápas [v Blackpoolu]‘‘

Giggsův gól byl prakticky poslední dotyk s míčem v první půli a celá akce, která mu předcházela, jen ukázala, jak vynikající byla týmová práce United.

‘‘Třetí gól byl nádherný,‘‘ souhlasil Sir Alex. ‘‘Nejdříve Berba skvěle získal míč, poté se znovu ukázala souhra s Rooneym a nakonec jsme mohli vidět Waynův fantastický centr na Giggse. Byla to opravdu nádherná gólová akce a díky tomu, že bylo zrovna před přestávkou, byl už zápas rozhodnutý.‘‘

‘‘Giggs včera vyhlásil, že by chtěl pokračovat v United i další sezónu a v dnešním zápase hned přidal přesný zásah,‘‘ řekl Boss. ‘‘Snažíme se stále o to, aby na sobě co nejvíce pracoval, a on to bez problémů zvládá. Jsem moc rád, že jsem dnes dostal možnost k tomu, abych ho pošetřil.‘‘

Titulky zítřejších novin budou chválit nejen senzační výkon Ryana Giggse, ale samozřejmě se také zaměří na Berbatova. ‘‘Dnes byl senzační a mohl dokonce vstřelit i více gólů,‘‘ řekl Sir Alex. ‘‘Některé naše šance jsme zbytečně promarnili. Ale na tento výkon si nelze stěžovat.‘‘

Berbatov a Rooney pokračovali ve stejných rolích, které zatím oba v této sezóně plní – číslo 9 střílí branky, číslo 10 neúnavně pracuje a připravuje branky.

‘‘Oba hráli společně skvěle. A my také doufáme, že Wayne začne brzo střílet góly, protože v zápasech hodně odpracuje. Dnes zahrál skvěle. Zapojil se také například do čtvrtého gólu, když výborně zpracoval vysokou přihrávku od Edwina. Jeho výkop byl mimochodem úžasný a Rooney poté poslal přesný míč na Giggse a ten připravil výbornou pozici pro Berbatova. Byl to fantastický gól.‘‘

Pět vstřelených gólů a žádný inkasovaný – zatím vzdáleně největší vítězství z posledních sedmi střetnutí s Birminghamem na Old Trafford – opět posílilo pozici týmu Sira Alexe Fergusona a mohou také posílit sebevědomí před úterním střetem s Blackpoolem.

‘‘Vysoké výhry určitě pomáhají, o tom není pochyb. Před námi jsou ještě určité těžké zápasy a doufejme, že na ně budou hráči dobře připraveni. Dnes získali další zkušenosti, kádr je relativně zdravý a doufejme, že zvládneme i další zápasy.‘‘