Hodnotenie hráčov v zápase proti Birminghamu

V dnešnom zápase si naši hráči bezproblémovo poradili s hráčmi Birminghamu 5:0 a pripísali si tak  ďalšie tri body.

VDS- Dnes teda moc práce nemal. Hlavne v prvom polčase ho hráči Birmnighamu ohrozili len sporadicky. Obrane však dodával istotu a aj to pomohlo k dnešnej výhre. 6,5

O’Shea- Po dlhej dobe sa opäť ukázal na trávniku a viedol si dobre. Hoc moc práce nemal, aj tú trochu útokov, čo išla cez jeho stranu spoľahlivo ubránil. Hlavne v prvom polčase dobre kombinoval s Nanim a podporoval tým útok. Asistoval na prvý gól.  6,5

Smalling & Vidič – Úplne vydarený zápas v podaní oboch hráčov. Vidič, ako vždy, robil skôr tú špinavejšiu prácu a Smalling zas viacej rozohrával. Obaja boli neomylní v hlavičkových súbojoch a Edwinovi prepustili len minimum útokov. 7,5

Evra – Dnes to bol o dosť lepší výkon oproti poslednému zápasu. Vzadu si plnil svoje povinnosti výborne a vpredu sa objavoval tiež. Bol striedaný na začiatku druhého polčasu. 6,5

Nani – Dnes sóloval, sóloval a ešte raz sóloval. Najmä v druhom polčase sa stále pokúšal zo všemožných uhlov a strán dať gól, čo sa mu nakoniec aj podarilo. 6

Carrick – Pôsobil ako defenzívny štít, ale dnes podobne ako celá obrana  moc práce nemal. V polovičke prvého polčasu si poranil členok a následne bol striedaný. 6

Anderson – Nebol to jeho hviezdny výkon, ale svoj štandard si odviedol. Vpredu to dobre rozhybával, snažil sa ale mal aj dosť nepresných rozohrávok. Celkový dojem však zanechal dobrý a preto: 7

Giggs – Nestarnúci bojovník. Z jeho rohu padol prvý gól, dal tretí a nahral na štvrtý.Co  o tomto povedať? Adi len toľko, že takýchto zápasov by mohol mať viac. Jednoznačne najlepší hráč zo zálohy. 8,5

Rooney – Slušný zápas vo Waynovom podaní. Kombinácia s Berbatovom je skutočne ukážková a bolo to aj vidieť. V útoku neustále behal, napádal a snažil sa. Asistoval Giggsovi na gól a prsty mal aj v 4. góle. 7,5

Berbatov – Po dlhšej odmlke zas predviedol výkon podobný tomu proti Blackburnu. 3 góly a vybojovanie 4. gólu hovorí samo za seba. Po dnešnom zápase sa opäť osamostatnil v tabuľke strelcov. 9,5

Hráči, ktorí striedali:

Gibson – Nastúpil ešte v prvom polčase namiesto zraneného Carricka. Viedol si relatívne dobre. Nič nepokazil, ale nič vážneho neukázal. Raz sa poriadne oprel do lopty, aj keď ľavačkou, a Foster mal čo robiť. 6,5

Fábio – Prišiel namiesto Evru. Podobne ako jeho brat je energický, behavý a rád podporuje útok. Vzadu ho moc nepreverili ale aj tak si viedol dobre. Myslím, že by mal dostávať šancu častejšie aby získal potrebné skúsenosti. 6,5

Owen – Striedal Giggsa. Mal oživiť útok a to sa mu celkom aj podarilo, aj keď nič vážne nepredviedol. 6,5

MOTM: Berbatov