30/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Berbatov se chce stát nejlepším střelcem PL

Útočník Manchesteru United Dimitar Berbatov doufá, že se mu podaří získat Zlatou kopačku pro nejlepšího střelce Premier League a pomůže svému týmu k ligovému titulu.


Bulharský útočník je momentálně spolu s Carlosem Tévezem z Manchesteru City nejlepším střelcem letošního ročníku Premier League, když oba kanonýři nastříleli už 14 branek.


Od vzniku Premier League v roce 1992 vyhrál Manchester United ligový titul celkem 11x, nicméně pouze třikrát se mohl tým z Old Trafford pyšnit rovněž nejlepším střelcem soutěže. Jednalo se o Dwighta Yorke, Ruuda Van Nistelrooye a Cristiana Ronalda. K této trojici by se nyní rád připojil také Dimitar Berbatov.


„Doufám, že na prvním místě zůstanu i na konci sezony. Nejdůležitější je ale samozřejmě to, že moje branky pomáhají týmu k zisku bodů. Momentálně jde všechno podle plánu, ale jsou zde další skvělí hráči, nejenom Carlos Tévez. Konkurence je dobrá, ale když jste na vrcholu, pořád se díváte za sebe, kdo je za vámi,“ řekl Berbatov pro MUTV.


Bulharský útočník v útoku Manchesteru United nastupuje nejčastěji s Waynem Rooneym, kterému se ale v této sezoně střelecky příliš nedaří. Rooney je až šestým nejlepším střelcem United a před ním je i nová posila Rudých ďáblů Javier Hernandéz. Mexický útočník v této sezoně nastřílel už šest branek a vysloužil si tak pochvalu od svých spoluhráčů.


„Kdykoliv jde na hřiště, tak Javier myslí pouze na vstřelení branky. Pro obránce je velmi nebezpečný. Všichni ví, že je velmi rychlý. Pokud mu dáte prostor, potom je velmi nebezpečný. Vede si dobře a má před sebou ještě velkou budoucnost, protože je stále velmi mladý. Pokud bude pokračovat v tom, co dělá, potom ho čeká skvělá budoucnost,“ dodal Bulhar.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!