Rezerva: Bury – Manchester United 0:8 + video

Rezerva Manchesteru United dnes smetla v zápase Manchester Senior Cupu tým Bury 8:0 a postoupila do finále tohoto poháru.

Rezerva Manchesteru United do utkání nastoupila posilněna o některé hráče prvního týmu United, když v základní sestavě se po zranění objevili Paul Scholes a John O’Shea. Dále nastoupili například Wes Brown, Darron Gibson či Gabriel Obertan. V brance rezervy Rudých ďáblů se poprvé objevila nová posila Anders Lindegaard.

Jako první se do střelecké listiny zapsal po devíti minutách hry norský útočník Joshua King, kterému skvěle přihrál brazilský mladík Fábio. Většina útoků rezervy Manchesteru United šla přes pravou stranu, kde podali skvělý výkon John O’Shea a Joskua King. V 16. minutě si na jeden z centrů naběhl Robbie Brady a hlavičkou zvýšil na 2:0.

Dánský brankář ve službách United Anders Lindegaard moc práce v prvním poločase neměl, zatímco jeho protějšek Richie Branagan se si na nedostatek práce nemohl stěžovat. Byl to právě brankář Bury, který předvedl dva parádní zákroky proti střeleckým pokusům Kinga a Fábia. Další šanci připravil O’Shea pro Kinga, který tentokrát nezaváhal a vstřelil svou druhou branku v utkání.

V 27. minutě to bylo už 4:0, když obrana domácích nedokázala odvrátit rohový kop Fábia a Gabriel Obertan dopravil míč do sítě. Francouzský záložník následně skvěle uvolnil Kinga, který připravil pátý gólový zářez pro Fábia. Při šesté brance našel Wes Brown dlouhým míčem Gabriela Obertana, který také přidal svojí druhou branku v utkání.

Rezerva Manchesteru United byla při chuti a sedmá branka opravdu stála za to – Paul Scholes dlouhou přihrávkou našel Gabriela Obertana, který úžasným volejem zpečetil svůj hattrick. Po sedmé brance hráči United ubrali na plynu, ale i přesto přidali ještě jednu branku. Střídající belgický záložník Marnick Vermijl si naběhl na přihrávku Fábia a zpečetil skóre na konečných 8:0!

Zbytek utkání se už rezerva soustředila na držení míče, nicméně vytvořila si další šance. Brankář Bury Branagan nejprve skvěle zakročil proti Obertanovi, poté vyrazil nepříjemnou střelu Darrona Gibsona z přímého kopu a uspěl i proti irskému obránci Johnu O’Shea v situaci jeden na jednoho. Další střelecké pokusy Bradyho a Vermijla se nevešly mezi tři tyče.

Jeden pěkný zákrok si na svůj účet připsal i Anders Lindegaard, který pěkným zákrokem vytěsnil střelu Carltona mířící do horního rohu jeho branky. Zápas tak nakonec skončil jednoznačným vítězstvím rezervy Manchesteru United v poměru 8:0.