05/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Čerstvý vzduch v defenzivě United

Sir Alex Ferguson věří, že dvojice jeho mladých stoperů, Jonny Evans a Chris Smalling, se může vypracovat na nejlepší stoperskou dvojici na Ostrovech…


Nedávná drobná zranění kapitána Nemanji Vidice a Ria Ferdinanda, našich stabilních stoperů, dala těmto mladým hráčům skvělou příležitost odehrát ostré zápasy proti Stoke City, respektive Liverpoolu.

Oba tak v této sezóně nastoupili již k celkem 26 zápasům, což je podle Sira Alexe dobré číslo, které dává tušit, že oba mají velkou budoucnost.


„Oba svou práci odvádějí naprosto skvěle,“ řekl Gaffer. Mám k dispozici dva nejlepší mladé stopery v zemi – o tom naprosto nepochybuji a jsem si tím zcela jistý – oba jsou absolutně skvělí.“


Smalling podal velmi dobrý výkon proti nepříjemným a vzduchem hodně hrajícím hráčům Stoke City, nicméně především v soubojích s fyzicky skvěle disponovaným Kenwynem Jonesem si počínal velmi dobře, takže rozhodnutí Sira Alexe neposlat jej do hry proti Liverpoolu bylo možná pro některé poměrně překvapivé.


„Poslat Jonnyho na hřiště místo Chrise bylo velmi složité rozhodnutí, ke kterému mě nakonec vedl fakt, že Jonny je více zvyklý nastupovat na levém postu ve stoperské dvojici, což jsme právě při absenci Nemanji potřebovali,“ vysvětloval Sir Alex.


„Smalling byl velmi dobrý proti Stoke, nicméně uzdravil se Rio, což znamenalo, že šanci vedle něj může namísto zraněného Vidice dostat pouze jeden z dvojice Jonny – Chris. Vybral jsem Jonnyho.“


Evans pak důvěru kouče určitě nezklamal, když se svým dobrým výkonem podílel na udržení čistého konta, o které se zasloužil také Smalling, který ho v průběhu druhého poločasu na hřišti nahradil.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!