24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Evra: „Komunikace během hry je velmi důležitá“

Patrice Evra věří, že klíčem k dosavadní neporazitelnosti Manchesteru United je vzájemná komunikace a Vidičovo dirigování obrany.


Francouzský obránce, který nedávno oslavil své pětileté působení na Old Trafford, říká, že za úspěchem každé dobré obrany je schopnost mezi sebou umět komunikovat. A že Vidič, který hraje v obraně vedle něho, mu velmi pomáhá při defenzivní činnosti a také zlepšit jeho hru.


Evrova kariéra v týmu Rudých ďáblů je pro zatím jako z pohádky a levý krajní obránce sbírá jednu cennou trofej za druhou. Ve své sbírce má mimo jiné již tři tituly v Premier League a také triumf v Lize mistrů a spoustu dalších ocenění a trofejí díky vyhraným zápasům, ve kterých Evra nastupoval jako stabilní člen základní sestavy a na těchto úspěších se tedy ne malou měrou také podílel.


A však i přes to, že se United mohou v posledních pěti letech chlubit svou velkou ofenzivní silou v podobě Cristiana Ronalda, Wayna Rooney nebo Dimitara Berbatova, kteří svými góly zařizovali vítězství, nestačilo by to k vyhrávání trofejí bez dostatečně kvalitní obrany.


Vrcholem všeho a potvrzením Evrových slov byla beze sporu šňůra čtrnácti ligových zápasů nejen bez prohry, ale především bez inkasovaného gólu v zimním období na přelomu let v sezóně 2008/2009, čímž United tehdy vytvořili nový evropský rekord a tímto úspěchem si proklestili cestu k tehdy třetímu titulu v lize v řadě.


Velmi podobná situace je k vidění i nyní. United sice nesbírají čistá konta, za to od začátku sezóny nepoznali v lize hořkost porážky. United totiž mají i dnes velice kvalitní obranu a to je jeden z hlavních důvodů, proč mají Rudí ďáblové před nedělní bitvou s Tottenhamem na White Hart Line v kolonce s prohrami stále nulu. A podle Evry je tajemstvím tohoto úspěchu umění komunikovat.


„V obraně spolu s Vidičem komunikujeme opravdu hodně. Jsem moc rád, že Vida mi s mou hrou pomáhá a vždy mi řekne, jestli dělám věci správně nebo ne. To je přesně to co potřebuji. Musí mě usměrňovat a snažit se mi říct do mám udělat,“ začal Evra v rozhovoru pro MUTV.


„Jsou také chvíle, kdy mu zase pomáhám já, když třeba vzadu nestíhá a je potřeba aby jeho post někdo zastoupil při protiútoku soupeře.“


„Ale není to tak jenom během zápasů. Už před utkáním spolu mluvíme o tom, co nás čeká, on vysvětluje, mi jak bych měl proti soupeřům, kteří nás čekají hrát a podobně. Věnujeme se tomu už během tréninků a on mi říká, na co bych se měl připravit. Je to tak důležité pro nás oba,“ řekl Evra.


Evra i celý tým United tak mohou jen doufat, že se kouzlo naší obrany nerozpustí a United tak svou jedinečnou sérii neprohraných utkání proti Tottenhamu, zase o jeden zápas prodlouží.


Od roku 2001 United s Tottenhamem neprohráli a tak bude zajímavé sledovat tuto bitvu proti rozjetým Spurs, kteří disponují velkou ofenzivní silou. Do sestavy United se na druhou stranu vrací opory jako Rooney nebo Vidič a tak je pozvánka na tento duel velmi lákavá…


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!