24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

United jsou hladoví po poháru z Wembley

Celý Manchester United je připraven udělat prakticky cokoli, aby si v květnu zahrál na národním stadionu ve Wembley. A proč ne zrovna dvakrát? V květnu se totiž ve Wembley hraje finále Champions League i FA Cupu…


FA Cup je trofejí, po které v posledních letech baží stále více nejen hráči, ale také fanoušci Rudých Ďáblů. Naposledy se hráči United radovali ze zisku této trofeje v roce 2004, od té doby byli dvakrát ve finále, vždy však odešli poraženi. Spousta lidí cítí, že právě v této sezóně by se mělo všechno změnit…


V rámci 3. kola FA Cupu si Manchester United poradil na vlastním trávníku se silným Liverpoolem a už se těší na utkání 4. kola, které se uskuteční na konci ledna a v jehož rámci pocestují naši hráči na hřiště Southamptonu.


Ze současného kádru United jen sedm hráčů ví, jaké to je zvednout nad hlavu trofej pro vítěze tohoto v Anglii tolik ceněného poháru. Jsou jimi samozřejmě Ryan Giggs (4x), Paul Scholes a Gary Neville (3x), dále Darren Fletcher, John O´Shea a také Michael Owen, který se ze zisku trofeje radoval ještě v dresu Liverpoolu.


Nutno podotknout, že od roku 2004, kdy United porazili ve finále FA Cupu na Millenium Stadium v Cardiffu Millwall 3:0 , se na jejich kopačky v rámci této nejstarší fotbalové pohárové soutěže světa začala lepit samá smůla.


Nejprve v roce 2005 United v základní hrací době drtili Arsenal, aby nakonec doplatili na svoji střeleckou nemohoucnost a ztratili finále v penaltovém rozstřelu, a poté, v roce 2007 prohráli s Chelsea gólem, který padl na samém konci prodloužení.


V roce 2009 potom ještě hráči United došli do semifinále soutěže, kde však také zklamali.  Na minulý rok si jistě všichni pamatují. Ve třetím kole United se značně omlazeným kádrem přivítal ve 3. kole na domácím hřišti nenáviděný Leeds, který po 90 minutách hry slavil senzační postup zásluhou jediného gólu, který vstřelil Beckford.


„Každý chce vyhrát FA Cup,“ řekl Jonny Evans, který dobrým výkonem přispěl k nedělnímu postupu United přes Liverpool.


„Je to velký pohár s obrovskou tradicí, který jsme naposledy získali v roce 2004. Hodně současných hráčů včetně mě ho nikdy nezískalo, a proto jsme až zoufale natěšení jej vyhrát a doplnit tak kolekci trofejí, kterou většina z nás hráčů doma má.“ (Champions League, Premier League a Carling Cup…)


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!