Hodnotenie: Manchester United – FC Liverpool

Manchester United v treťom kole FA Cupu porazil svojho odvekého rivala 1:0 po premenenom pokutovom kope Ryana Giggsa a tak ich v ďalšom kole čaká Southampton.

Tomasz Kuszcak – 7,5 – Pri zranený Edwina Van Der Sara sa do bránky postavil tento poľský brankár. Po celý zápas si počínal isto, predviedol pár dobrých zákrokov, najmä zákrok proti strele Maxiho Rodrigueza bol dôležitý, ale viac práce nemal. Na Tomaszove pomery nadpriemerný výkon.

Rio Ferdinand – 9

Dnes bol on kráľom na ihrisku. Skvele dirigoval postavenie obrannej línie, výborne si rozumel s Evansom. Bolo vidieť, že si tento zápas užíva plnými dúškami. Zablokoval pár striel, výborne rozohrával prihrávky na  zálohu. Výborný výkon dnešného kapitána.

Johny Evans – 8,5

Dnes si zahral opäť po dlhej dobre. Perfektne sa dopĺňali s Riom. Po nie príliš vydarených zápasoch sa Evans opäť predviedol v dobrom svetle a ukázal neprajníkom, že na Manchester United má. Koncom prvého polčasu mal obrovskú šancu na zvýšenie skóre United, ale trafil len tyč Reinovej brány. Podal veľmi dobrý výkon a dá sa povedať, že plnohodnotne zastúpil Nemanju Vidiča v obrane. Pri konci zápasu z ihriska odišiel pre zranenie, bol striedaný Smallingom.

Rafael Da Silva – 7

Mladý Brazílčan si v United počína veľmi dobre. V súčasnom kádri United nemá na pravej strane obrany konkurenciu. Z neskúseného obrancu sa stáva starý harcovník. Dobrý v útočení, výborný vzadu.V dnešnom zápase podal dobrý výkon.

Patrice Evra – 7

Evra si v zápase proti Liverpoolu výborne rozumel s Giggsom a znamenali určite väčšie nebezpečenstvo ako dvojica Nani – Rafael. Tento francúzsky ľavý bek odohral veľmi kvalitný zápas. Vždy sto percentný vzadu a vždy efektívny vpredu.

Nani – 6,5

Po skvelom zápase proti Stoke Nani odohral menej kvalitný zápas. Celý zápas sa pomerne trápil, nič dopredu nevymyslel (až na pár trikov), aspoň vzadu vypomáhal Rafaelovi pri útokoch Liverpoolu. Dúfajme, že tento portugalský kúzelník podá v zápase proti „Kohútom“ dobrý zápas.

Ryan Giggs – 8,5

Čo v poslednej dobe predvádza tento kúzelník z Walesu je priam neuveriteľné. V tomto prípade platí pravidlo: čím je Giggs starší, tým je lepší. Počas celého zápasu si dovolil na obrannú líniu Liverpoolu slalomy ako ich u Giggsa poznáme. Z obrany Liverpoolu si robil dobrý deň. S Evrom znamenali pre zverencov Dalglisha stále nebezpečenstvo. Premenil pokutový kop po faule na Berbatova. Ryan zahral veľmi dobrý zápas.

Michael Carrick – 6,5

V podaní anglického stredopoliara to bol priemerný výkon. Ako defenzívny strepoliar si počínal dobre, ale smerom dopredu nevymyslel nič. V 32. minúte dostal Gerrard červenú kartu za faul na tohto hráča. Carrick podal priemerný výkon.

Darren Fletcher – 6,0

Fletcher mal v tomto zápase za úlohu ofenzívne povinnosti. Okrem pár vydarených centrov na hrot  útoku United nepredviedol nič. Darren vie predviesť určite lepšie výkony ako dnes. Bol striedaný v 62. minúte  Andersonom.

Dimitar Berbatov – 7,5

Odstaviť Bulhara v tomto zápase bez faulu bolo nemožné. V úvodných minútach vybojoval pokutový kop, ktorý sa podľa môjho názoru pískať nemal, ale na druhej strane v druhom polčase Webb odpustil ďalší pokutový kop po faule na Evru. Berba sa počas celého zápasu snažil skórovať, ale na výborné zákroky Reinu nemal nárok.

Javier „Chicharito“ Hernández – 6,5

Určite slabší výkon ako jeho spoluhráč v útoku Dimitar Berbatov. „Chicharito“  sa snažil nabiehať na dlhé pasy od spoluhráčov, ale skoro vždy bol odpískaný ofsajd. Začiatkom druhého polčasu predviedol pár krásnych trikov, ktoré stáli určite za potlesk na štadióne Old Trafford. V 75. minúte bol striedaný Owenom.

Subs:

Anderson – 6,5

Na ihrisko prišiel v 62. minúte, kedyvystriedal Darrena Fletchera. Andersonove úlohy boli ofenzívne, ale nejakú špeciálnu prihrávku na útočníkov United nevymyslel a na druhej strane nič nepokazil. Anderson určite vie svoj výkon ešte viac vyhecovať.

Michael Owen – 6,5

Owenove úlohy po príchode na ihrisko boli jasné, skórovať. Za pripomenutie stojí šanca z 87. minúty, kedy Owen zobral na seba zodpovednosť a technickou strelou chcel obstreliť brankára Liverpoolu. Po zranený Michael odohral priemerný zápas, ale jeho úloha v tíme je skôr žolík z lavičky.

Chris Smalling – 0 Neohodnotený, pretože na ihrisko prišiel až koncom zápasu.

Záver:

Manchester United neodohral príliš oslnivý výkon, ale postupuje do ďalšej fázi FA Cupu. Pozitívum z tohto zápasu je určite výkon Johnyho Evansa, ktorý v poslednom čase hľadá svoju formu. Určite treba vyzdvihnúť výkon Ria Ferdinanda a lebo výkon celej obrany, ktorá bola plne koncentrovaná a hráčov Liverpoolu nič nedovolila. Takže hráčom zápasu je Rio Ferdinand alebo ak chcete celá obrana.

HODNOTENIE JE SUBJEKTÍVNY NÁZOR AUTORA !