22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Rooney dosahuje vrcholné formy

Sir Alex Ferguson je přesvědčený, že se Wayne Rooney dostává zpět do vrcholné formy – a mohl by toho dosáhnout v nedělním utkání 3. kola FA Cupu proti Liverpoolu, které se hraje na Old Trafford.

Rooney zatím nebyl schopen zopakovat svou vynikající minulou sezónu, ve které se mu podařilo vstřelit 34 gólů a byla to pravděpodobně jeho nejlepší sezóna od příchodu do Manchesteru United v roce 2004 z Evertonu. Nicméně, jeho manažer je povzbuzen hráčovými posledními výkony, které označil jako ‘fantastické‘ a také je přesvědčen, že právě tuto neděli by mohl na tyto výkony navázat.

‘‘Poslední utkání s West Bromem bylo pro něj skvělé. Myslím, že hrál úžasně,‘‘ říká Boss. ‘‘To je důvod, proč jsem rád, že bude na neděli připraven. Uvidíme, jak na tom bude v tréninku, ale chceme mu dát šanci hrát.‘‘

Jediný problém byl, že si Wayne na konci zápasu proti West Bromu poranil kotník. Poté, co musel odkulhat ze hřiště, přičemž Sir Alex již měl třikrát vystřídáno, se na hřiště vrátil a silou vůle pomohl svým spoluhráčům, aby dokázali udržet důležité venkovní vítězství.

Je možné, že tento jeho čin způsobil, že nebyl fit na utkání proti Stoke City na Old Trafford, které se hrálo o 3 dny později, ale jeho gól a celkový výkon v utkání proti West Bromu dává Siru Alexovi naděje, že se Rooney blíží k vrcholu své formy.

‘‘Nemyslím si, že by celá situace měla negativní vliv na jeho sebevědomí,‘‘ dodal Boss. ‘‘Pokud jde o jeho střílení branek, stalo se to již několikrát – možná ne v minulém roce, kdy se mu to dařilo velmi dlouhou dobu – ale v minulých letech například v pěti utkáních vstřelil 5 branek v řadě a poté měl tři nebo čtyři utkání bez přesného zásahu. V loňském roce byl v tomto směru mnohem více konzistentní. Doufejme, že gól, který vstřelil minulý týden, mu pomůže vrátit se zpět.‘‘


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!