26/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Vidič chce být dobrým kapitánem

Nemanja Vidič si je plně vědom toho, že kapitánská páska v United hodně znamená a je ji tak třeba brát opravdu vážně. Zároveň dodává, že jeho motivace vyhrát FA Cup je velká.

Srbský střední obránce plní roli kapitána i v reprezentačním týmu Srbska jako tomu bylo mimo jiné i na Mistrovství světa 2010 v JAR. Urostlý stoper byl i přes to velmi překvapen, když jej Sir Alex Ferguson vybral jako nového kapitána Manchesteru United a dal mu přednost před jeho starším kolegou z obrany Riem Ferdinandem, když se rozhodl zbavit dlouholetého kapitánství Garyho Nevilla, jelikož ten už pravidelně nenastupuje.

A i když není sama o sobě role kapitána pro Vidiče ničím novým, Nemanja nosil pásku už v Crvené Zvezdě Bělehrad a jak už bylo zmíněno, je kapitánem i srbského reprezentačního mužstva, cítí, že je třeba být příkladem pro všechny jeho spoluhráče, kteří by jej měli jako vůdce následovat.

„Jsem velmi hrdý, že jsem kapitánem tohoto týmu. Bylo to pro mě malým překvapením. Manažer řekl, že chce, aby byl kapitánem někdo, kdo bude hrát pravidelně a proto je to pro mě velká pocta,“ řekl Vidič pro Inside United.

„Já jsem na mém způsobu hry nic konkrétního nezměnil, ale mám na paměti, že musím myslet na své povinnosti, jako jsou: své chování, způsob jakým budu hrát i to jak trénuji. Vím, že musím být dobrým příkladem pro spoluhráče jak na hřišti, tak i mimo něj.“

Ze začátku sezóny měli United určité problémy s výsledky a to zejména na hřištích soupeře, ale Vidič se brzy chopil své role velmi dobře a výkony Red Devils se poté už jen zlepšovali. V současné chvíli se již pomalu začíná mluvit o útoku na rekordní 19. ligový titul, protože United se po polovině sezóny usadili na vrcholu tabulky a mají ještě dva zápasy k dobru.

Suverenitu United bude chtít utnout jejich nejbližší soupeř, který v posledních letech Vidičovi způsoboval určité problémy. Ano, řeč je o Liverpoolu.

Nicméně Scouseři jsou v této chvíli v nezáviděníhodné pozici. Rival z východního pobřeží Anglie se topí v krizi, sezóna se pro něho hroutí čím dál rychleji a boje či sny alespoň o pohárové Evropě s každým ligovým kolem začínají pomalu mizet v nedohlednu. Proslýchá se, že v loňské sezóně ve Fulhamu zářící manažer Roy Hodgson, který na lavičce Liverpoolu působí od začátku této sezóny, má být brzy propuštěn, protože nedokázal vymyslet způsob, kterým by tým výsledkově ožil. Liverpool tak pomalu začíná ztrácet pozici i v tzv. Big 4, ve které se dříve držet dařilo.

Nicméně toto jsou samé dobré zprávy pro celý Stredford End, který už nadšeně vyhlíží nedělní odpoledne, kdy se obě mužstva mají utkat ve 3. kole FA Cupu.  Pro jeden z týmů to bude první a zároveň poslední vystoupení v tomto poháru v této sezóně, protože los byl neúprosný a oba rivaly postavil proti sobě už v této fázi pohráru. Ve stejném kole tedy třetím United loni vypadli v derby s Leedsem United a bylo to vůbec poprvé, co se od roku 1984 v soutěži nedostali dál. Byla by velká smůla a potupa, kdyby se stejná situace měla opakovat hned dvakrát po sobě.

Sir Alex Ferguson se určitě poučil z porážky od Leedsu z minulé sezóny, a proto se dá očekávat, že na Liverpool nastoupí velmi silná základní jedenáctka, ve které by měli figurovat i Wayne Rooney s Riem Ferdinandem.

„Přeju si, abychom byli příštích několika letech v tomto poháru stejně úspěšní, jako tomu bylo v nedávné v minulosti,“ řekl Vidič, kterému stejně jako třeba Waynu Rooneymu, ve sbírce trofejí FA Cup stále schází.

„Mám stále velkou chuť tento pohár vyhrát,“ uzavřel sebevědomý kapitán Rudých ďáblů.

Vidič svou roli kapitána zvládá opravdu dobře a tak věřme, že nás jako vůdce týmu dovede k velkému množství vítězství a úspěchů


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!