01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Nemanja Vidič

Začátky

Mladý Nemanja se narodil v městečku Dragoljub v Srbsku. Jeho otec byl dělník ve fabrice na spracování mědi a jeho matka byla bankovní úřednice. Nemanja spolu se svým bratrem Dušanem začal hrát fotbal v sedmi letech v místním klubu Jedinstvo Užice. Když měl dvanáct roků, přešel na druhou stranu města, do klubu Sloboda Užice. Dostal se i do reprezentace juniorských kategorií své země a vedl ji jako kapitán. Pár dní před svými patnáctinami dostal nabídku připojit se ke klubu FK Crvena zvezda.

Crvena Zvezda

Vida se propracoval všemi vrstvami mládežnických výběrů Crvenej Zvezdy a v roce 2000 ho poslal klub na hostování do druhé Srbsko-Černohorské ligy, do klubu Spartak Subotica. Tehdy 19 letý obránce sa stal oporou svého týmu a nastoupil ke 33 zápasům. Po sezóně sa vrátil do Crvenej Zvezdy a i tam si získal pevné místo v sestavě. Postupně dostal i kapitánskou pásku a o silného stopera se začaly zajímat kluby jako Barcelona nebo Manchester United. Nemanja si ale skromně vybral Spartak Moskva.

Spartak Moskva a přestup do Manchestru United

Nikdy sa nevědělo, za jakou částku přišel Nemanja do Moskvy, ale mluví se o něm jako o nejdražším ruském obránci. Na začátku jeho „ruské“ cesty se zdálo, že přestup se moc nepodařil. Ze začátku hrál Vidič neobratně a dělal chyby. Postupně tak přišel o své místo v základní sestavě. Když dal tréner Vidovi druhou šanci, beze zbytku ji využil. Postupně se z něj stal jeden z nejlepších evropských stoperů. V létě roku 2006 Manchester podepsal s urostlým stoperem smlouvu.  Vidičovi za rok ve Spartaku končila kontrakt, a tak jej United koupili „jen“ za 7 miliónů liber. Hned v první sezoně vytvořil spolu s Riem Ferdinandem nejlepší obrannou dvojici a často jsou porovnáváni s dvojicí stoperů Pallister & Bruce. Během svého působení v Manchestru vyhrál vše, co se dalo. To znamená 3x Premier League, 1x FA Cup, Carling Cup a Ligu Mistrů.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!