05/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Park Ji-sung

Začátky

Park Ji-Sung se narodil 25. února 1981 v Soulu. Od dětství se zajímal o fotbal. V mládí ale nikdy nepomýšlel na to, že by se mohl stát profesionálním hráčem, fotbal byl pouze jeho koníčkem. O to víc překvapil své okolí, když se po ukončení střední školy přihlásil do fotbalového týmu Kyoto Purple Sanga. Nastupoval tam až do roku 2002. V Purple Sanga se projevil Parkův talent, ale jeho první sezóna vůbec nenasvědčovala tomu, že se z něho stane fotbalista světového formátu. V první sezóně hrál pouze v 13 utkáních a vstřelil jedinou branku. Další rok už to bylo lepší, na hřišti se objevil celkem 38krát.


PSV Eindhoven

V roce 2002 si nadějného Korejce, který se už dostal i do reprezentace a hrál na MS v Japonsku a Koreji, všimli skauti z PSV Eindhoven. Všiml si ho tehdy Guus Hiddink, budoucí trenér PSV, který v té době trénoval právě Koreu. Ze začátku to Park neměl v PSV lehké. Nemohl se přizpůsobit evropskému stylu hry. Tehdy mu velice pomohl právě Hiddink. Díky němu hrál Park velice dobrý fotbal a zajistil si místo v základní jedenáctce PSV. To ale ještě nebyl vrchol jeho možností. Přišla sezóna 2004/2005. PSV získalo i právě díky Parkovi titul v lize a ligový pohár. Největším úspěchem ale byly výkony v LM, kde PSV došlo až do čtvrtfinále, kde vypadli s AC Milánem (Park vstřelil tehdy gól, který ale k postupu nestačil). Přesto to byl pro celý tým i samotného Korejce skvělý úspěch. Nástupy v LM byly v jeho kariéře průlomové. Konečně si svět začal Ji-Sunga všímat. Mnoho klubu o něj projevilo zájem, žádné nabídky však nepřicházely. PSV s ním chtělo prodloužit smlouvu, tehdy však přišla nabídka z Manchesteru United, nabídka, kterou se prostě musí využít.


Manchester United

Park bez váhání rozhodl pro anglický klub. PSV zprvu Parka nechtěli pustit a varovali, že se jeho cena vyšplhá hodně vysoko, nakonec se ale nic takového nekonalo a Park Ji-Sung v létě 2005 přešel k Rudým Ďáblům. Přestupová částka není přesně známa, pohybuje se však kolem 4 miliónů liber. V Manchesteru se mu dařilo. Ale v základní sestavě se moc neobjevoval. Ale když nastoupil tak hrál výborně. Úspěchy s United na sebe nenechaly dlouho čekat. Už v první sezoně se mu podařilo s týmem získat ligový pohár, který v následujících pěti letech United získali ještě 2x. S Manchesterem navíc 3x vyhrál ligový titul, a jednou zvedl nad hlavu pohár za vítězství v Lize Mistrů, Community Shieldu a MS klubů.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!