05/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Anderson

Začátky

Anderson Luís De Abreu se narodil 13. dubna 1988 v jižní části města Porto Alegre v Brazílii, stejně jako Ronaldinho. Už v roce 1993, kdy bylo Andersonovi pět let, přišel do týmu Gremio. Zúčastnil se Mistrovství světa hráčů do 17ti let a zde získal Adidas Golden Ball pro nejužitečnějšího hráče turnaje. Stejnou cenu získal před ním Cesc Fabregas. Za první tým Gremia nastoupil poprvé v 18ti letech a v roce 2005 vstřelil vítěznou branku utkání v zápase proti Nautico. V tomto zápase Gremiu byli vyloučeni čtyři hráči a byli proti němu nařízeny dvě penalty, ale i přesto Gremio vyhrálo 1:0 a postoupilo do nejvyšší soutěže. Za Gremio odehrál pouze pět utkání a stěhoval se do Portugalska, když přestoupil do FC Porto.


FC Porto

Za portugalský tým poprvé nastoupil v březnu roku 2006 a pomohl týmu k zisku titulu i ligového poháru. V sezóně 2006/2007 odehrál za Porto pouze 15 utkání, ve kterých vstřelil dvě branky. Anderson odehrál 15 zápasů proto, že se v říjnu roku 2006 zranil (zlomená noha) a musel většinu sezóny vynechat. V květnu roku 2007 ale mohl s Portem slavit zisk dalšího ligového titulu. Brazilský trenér Mario Zagallo řekl, že Anderson má velký potenciál stát se hvězdou.


Manchester United

Svými výkony přilákal pozornost trenéra brazilské reprezentace Carlose Dungy a v létě roku 2007 se zúčastnil Copa America, kterou Brazílie vyhrála. To už byl Anderson hráčem Manchesteru United, kam přestoupil za částku pohybující se okolo 17 miliónů liber. Hráče už delší dobu sledovali také zástupci Realu Madrid a Chelsea, ale nakonec vyhrál tým z Old Trafford. Na Old Trafford by měl v budoucnu nahradit Paula Scholese.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!